Statystyki

  • Odwiedziło nas: 86344
  • Do końca roku: 315 dni
  • Do wakacji: 122 dni

Kalendarium

Wtorek, 2024-02-20

Imieniny: Anety, Lehca

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Zbiórka elektrośmieci.

     Już po raz kolejny organizujemy w naszej szkole  zbiórkę elektrośmieci "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Zbiorka potrwa do 04.03.2024 r. Zachęcamy do licznego udziału i wsparcia naszej akcji, w której do zdobycia jest bon rzeczowy, do wykorzystania przez szkołę, na potrzeby uczniów. 

RODZAJE SPRZĘTU

 

 

Czytaj więcej o: Zbiórka elektrośmieci.

Klikam z Głową

     W imieniu Urzędu Komunikacji Elektronicznej zachęcamy do zapoznania się z nową edycją poradnika dla rodziców i nauczycieli „Klikam z głową”. Poradnik zawiera informacje o zagrożeniach jakie niesie internet wobec użytkowników nowoczesnych technik komunikacyjnych oraz przedstawia sposoby bezpiecznego poruszania się w sieci. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na bezpłatne, otwarte webinaria "Klikam z głową" dla uczniów klas 1-3, 4-6 i 7-8. Poradnik oraz szczegółowe informacje wraz z harmonogramem znajdują się w załącznikach poniżej. Informacje o działaniach UKE dostępne również na stronie cik.uke.gov.pl.

https://cik.uke.gov.pl/aktualnosci-cik/klikam-z-glowa-poradnik-dla-rodzicow-i-nauczycieli,41.html

 

Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej o: Klikam z Głową

Polityka Cyfrowej Transwormacji Edukacji

Szanowni Państwo!

Kieruję do Państwa serdeczną prośbę o konsultacje i wsparcie naszych działań w zakresie budowania Polityki Cyfrowej Transformacji Edukacji. Cyfrowy świat wszedł na dobre do naszego życia, stał się częścią rzeczywistości w pracy, w szkole i w domu. Naszym uczniom potrzebna jest solidna porcja wiedzy i praktycznych umiejętności, by lepiej mogli odnaleźć się na kolejnych etapach edukacji, a później na rynku pracy. Potrzebujemy też mistrza, którym jest nauczyciel, on także powinien posiąść odpowiednią wiedzę. Potrzebny jest w końcu odpowiedni sprzęt, a może już go Państwo posiadają, ale nie potrafią z niego efektywnie skorzystać.

Państwa głos się liczy, potrzebujemy Państwa opinii, ale także opinii nauczycieli, uczniów i rodziców. Jakie są oczekiwania ? Co moglibyśmy zrobić lepiej ? Co robimy źle ? Ile osób tyle opinii, jednak wszystkie są dla nas bardzo cenne i posłużą nam do lepszego rozeznania potrzeb polskiej edukacji w zakresie cyfrowej transformacji.

Właśnie dlatego prosimy  nauczycieli, rodziców i uczniów o wypełnienie ankiety. Prosimy też o przekazanie linku do niej z zachętą i prośbą o jej wypełnienie.

Ankieta została opracowana w oparciu o uwagi i pomysły zaproszonych dyrektorów szkół z województwa lubelskiego reprezentujących szkoły podstawowe, licea ogólnokształcące, technika i szkoły zawodowe. Teraz prosimy o Państwa opinię. Ankietę należy wypełnić do 23.02.2024r.

Czytaj więcej o: Polityka Cyfrowej Transwormacji Edukacji
Powiększ obraz:

Laboratoria przyszłości

     W dniu 24.001.2024 uczniowie klasy VI wzięli udział w lekcji z wykorzystaniem drukarki 3D którą szkoła otrzymała w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie mieli okazję dokładnie obejrzeć drukarkę oraz poznać jej budowę, najważniejsze elementy oraz zasady działania.

    Podczas lekcji uczniowie odwiedzili stronę internetową skrimarket.com i dowiedzieli się gdzie szukać modeli do druku 3D i jak odczytywać informacje na temat druku plików stl. Następnie obejrzeli różne przykłady wydruków oraz obserwowali drukarkę podczas wydruków modeli.

 

p. Zbigniew Jarosz

Czytaj więcej o: Laboratoria przyszłości
Powiększ obraz:

Dzień Babci i Dziadka, zabawa choinkowa.

     Karnawał to czas zabaw i balów. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która  w tym roku została połączona z Dniem Babci i Dziadka. W naszej szkole ta uroczystość odbyła się w sobotę 20 stycznia.  Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe występy.

      Babcia i Dziadek to osoby, które  w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości przygotowanej specjalnie dla nich. Licznie przybywający do naszej szkoły goście zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Bożena Jaworska, która serdecznie przywitała przybyłych gości i zaprosiła na występy uczniów.

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka, zabawa choinkowa.