Statystyki

  • Odwiedziło nas: 75945
  • Do końca roku: 24 dni
  • Do wakacji: 197 dni

Kalendarium

Czwartek, 2023-12-07

Imieniny: Agaty, Dalii

Spotkanie z żołnierzem.

 

      W poniedziałek 18 września gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa. Uczniowie spotkali się z emerytowanym żołnierzem Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie,  panem Krzysztofem Kwietniem. Pan Krzysztof jest również weteranem misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku i Afganistanie.

           

         Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy prelekcji na temat jego specyficznej pracy, która miała charakter żołnierskiej służby ojczyźnie. A SŁUŻBA TO NIE DRUŻBA, pełna jest poświęceń. Wymaga ciągłej pracy nad sobą, samodyscypliny, pokonywania słabości, siły charakteru, odwagi i życiowej zaradności. POLSKI ŻOŁNIERZ TO PATRIOTA, który  NADE WSZYSTKO kocha swój kraj. Dzieci dowiedziały się również, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Pan Krzysztof zaprezentował także różne elementy umundurowania oraz rodzaje broni. Dzieci miały okazję dotknięcia "prawdziwej" broni oraz przymierzenia hełmu, kamizelki taktycznej i słuchawek.
   Nie jeden z nas zastanawia się czy podołałby wyzwaniom, które stoją przed żołnierzem. NA PEWNO, KTO ZOSTANIE W PRZYSZŁOŚCI ŻOŁNIERZEM BĘDZIE MIAŁ POWODY DO DUMY. Na wielu z nas to spotkanie wywarło niesamowite wrażenie.

   Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa. Na pewno na długi czas pozostanie w pamięci naszych uczniów.

 

Dziękujemy za to spotkanie.

 


 

Autor: eDitore