Statystyki

  • Odwiedziło nas: 355057
  • Do końca roku: 201 dni
  • Do wakacji: 13 dni

Kalendarium

Sobota, 2026-06-13

Imieniny: Antoniego, Gracji

Ślubujemy! - uroczyste pasowanie na uczniów klasy pierwszej.

Ślubujemy! - uroczyste pasowanie na uczniów klasy pierwszej.

 

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi Uczniowie przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy.  Na sali gimnastycznej pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych, Pani Dyrektor Moniki Studzińskiej, Pana Wójta Krzysztofa Barana, wychowawczyni Pani Marty Sokół, kolegów i koleżanek klas młodszych i starszych wraz z wychowawcami rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom,dbać o swoją Ojczyznę.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielkim ołówkiem, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swoich podopiecznych. Nie obyło się też bez upominków, życzeń od starszych kolegów i koleżanek  oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie Uczniowie wraz z Rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Autor: Pani Marta Sokół