Statystyki

  • Odwiedziło nas: 32492
  • Do końca roku: 330 dni
  • Do wakacji: 139 dni

Kalendarium

Sobota, 2023-02-04

Imieniny: Andrzeja, Mariusza

Ślubowanie

"Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę!
Będę się starać być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom."

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej naszych najmłodszych kolegów. 26 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Na początku uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy klasy I i ich starszych kolegów z klasy VIII pod kieunkiem Pani Marty Sokół.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a od Pani Dyrektor i kolegów z klasy VIII drobne upominki. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

Autor: Monika Studzińska